Historie firmy

Úvod / O nás / Historie firmy

Společnost P Z P MERLIN byla založena v roce 1991 a začala podnikat v pohostinství a potravinářství. Od svého vzniku se neustále rozšiřujeme a zdokonalujeme ve výrobních programech a technologiích. Na úplném začátku aktivit firmy bylo otevření francouzské restaurace, bistra rychlého občerstvení v Hlinsku a občerstvení na koupališti ve Skutči. Postupně se firma začala profilovat na čistě výrobní, což vyústilo ve spolupráci se sítí čerpacích stanic OMV, pro které jsme vyráběli a dodávali bagety a sendviče. Na základě pozitivních podnětů a poptávky jsme postupně rozšířili výrobu o hluboce mražené polotovary pod značkou ČESKÝ BRAMBORÁK. Produktová řada se postupem let rozrostla na sortiment více než třiceti výrobků z masa, brambor, zeleniny, mouky, mléka a dalších převážně přírodních surovin. Výrobky dodáváme na trh prostřednictvím smluvních distribučních partnerů, prezentujeme na našich webových stránkách a na různých gastronomických akcích.

V roce 2003 jsme získali statut CHRÁNĚNÁ DÍLNA. Myšlenka chráněné dílny vznikla z potřeby začlenit do pracovního procesu a běžného života naše a místní postižené děti. Cílem bylo umístit do chráněné dílny 10 dětí během 15 ti let. Jsem hrdý na to, že v současnosti zaměstnává chráněná dílna již kolem 70 postižených (s různými stupni postižení (ZZ, ČID, TZP). Během celého roku a především v průběhu školních prázdnin zaměstnáváme dalších až 100 studentů a příležitostných pracovníků. Takto významné překročení vytyčeného cíle mne, jako majitele a zakladatele chráněné dílny a všechny spolupracovníky z managementu, uspokojuje jak duševně, tak lidsky a zároveň nás zavazuje a posunuje dál.
Nelze nezmínit, že se zřízením CHRÁNĚNÉ DÍLNY nám velice pomohl Úřad práce v Chrudimi, za což jsme byli především v začátcích nesmírně vděčni.
V posledních letech jsme se zapojili také do dotačních projektů u SZFI, kde jsme uspěli v několika žádostech získáním části finančních prostředků na nové výrobní technologie a nový provoz.

Již od mala mi otec vštěpoval, že o kvalitě se nikdy nediskutuje. Firma PZP MERLIN s r.o. Český bramborák byla od začátku zřízena a vedena jako výrobce TOP kvalitních českých produktů převážně bez chemických přídavků, z českých surovin a českými zaměstnanci. To se stále daří a u společností, se kterými spolupracujeme, jsme vedeni jako jedni z nejkvalitnějších výrobců a dodavatelů (MAKRO, GLOBUS, HOPI s.r.o., HAMÉ, JIP).
Každoročně produkovaný zisk firmy investuji do nákupu a obnovení nových modernizovaných výrobních technologií pro ulehčení práce našich zaměstnanců a na získání potravinářských certifikací nejvyšší kvality. A v neposlední řadě naplňujeme naše poslání chráněné dílny a snažíme se jak finančně, tak jinak pomáhat především postiženým lidem v našem regionu.

Pavel Jirmásek, jednatel